Také často řešíte otázku, jaké náušnice Vám budou nejvíce slušet? Správně zvolený typ nejen oživí róbu, ale také díky nim vynikne ženský půvab a elegance. Není lehké zorientovat se ve spoustě nejrůznějších velikostí, délek a tvarů, které jsou nyní k dostání a vybrat z nich ty správné. Ty nejen krásné napohled, ale podtrhující a dokreslující přirozený půvab. Čím se tedy při výběru řídit? Tvar, velikost (objem) a délku náušnic je vhodné volit podle tvaru tváře. Máme pro Vás několik typů jak tvar odhalit, co sluší a také čeho se vyvarovat.

Pozorujete-li, že ve spodní oblasti vašeho obličeje převládají spíše oblé linie, nejspíše spadáte do tvaru oválného, kulatého nebo hrušky. Špičatá brada nebo výrazné rysy zase značí, že Váš tvar bude pravděpodobně čtverec, srdce nebo diamant.

Oválný obličej

Jak poznáte, že máte oválný obličej?

Symetričnost, harmonie a oblé tvary bývají základním rysem oválné tváře. Její šířka odpovídá zhruba 2/3 délky. Vnější linie spodní části obličeje je vždy trošku delší než vnější linie vrchní oblasti. Oválný tvar obličeje

 • Brada - zpravidla bývá jemná a zakulacená.
 • Čelist - se nejeví nijak ostře ani výrazně. Spíše splývá v jemné linii, která se od vysokých lícních kostí souměrně zužuje směrem k oblé bradě.
 • Lícní kosti - jsou vždy nejširším místem obličeje. Směrem k vrchní části čela se tvář lehce zužuje.
 • Čelo - je vždy širší než čelist.

Jaké náušnice sluší ženám s oválným obličejem?

Díky souměrnosti tváře si nemusíte dělat starosti s tvarem náušnic. Slušet Vám budou zakulacené i hranaté tvary. Velikost také nehraje roli - volit můžete drobné pecky i velké kruhy. Velmi slušivé budou i visací náušnice, jen opatrně s jejich délkou. Ideálně vybírejte typy spíše širší než delší, což obličej opticky lichotivě, jemně rozšíří.

Čeho se vyvarovat?

Příliš dlouhých a tenkých náušnic, jako jsou například provlékací a řetízkové náušnice. Ty by mohly vizuálně tvář ještě více prodloužit.

Oválný tvar obličeje - náušnice
Vhodné náušnice pro oválný typ obličeje

Kulatý obličej

Jak poznáte, že máte kulatý obličej?

Na první pohled bývá patrná typická symetrie mezi jeho délkou a šířkou. Kulatý tvar obličeje

 • Brada - zakulacená, nijak zvlášť výrazná, její šířka odpovídá šířce čela.
 • Čelist - vyniká oblými tvary, není nikterak výrazná.
 • Lícní kosti - jejich šířka je přibližně totožná jako délka svislé středové osy mezi koncem čela a "špičkou" brady.
 • Čelo - je téměř shodné s šířkou brady. Zároveň je kratší než délka lícních kostí či středová osa mezi koncem čela a "špičkou" brady.

Jaké náušnice ženám s kulatým obličejem sluší?

Důraz přikládejte obhroublým tvarům, které prolomí kruh. Z peckových náušnic to budou trojůhelníky, obdélníky a jiné hranaté tvary. Nikdy se nemůžete splést ani s plnými visacími obdélníky. Dokonce se nemusíte vzdát ani vytoužených kruhů, jen volte jejich hranatou variantu. Další trik, jak si můžete opticky prodloužit obličej, představují dlouhé a tenké visací náušnice, či řetízkové náušnice, v obou případech platí pravidlo čím delší - tím lepší.

Čeho se vyvarovat?

Nevhodné jsou pro Vás oblé a obručové tvary, které obličej ještě více zakulatí.

Kulatý tvar obličeje - náušnice
Vhodné náušnice pro kulatý typ obličeje

Obličej tvaru hrušky

Jak poznáte, že máte tvář tvaru hrušky?

Je nejširším místem Vašeho obličeje čelist a směrem k čelu pozorujete lehké zúžení? Pokud zároveň pozorujete, že šířka vašeho čela vypadá kratší než šíře lícních kostí, pak je Váš typ hruška! Tvář tvaru hruška

 • Brada - nebývá příliš výrazná.
 • Čelist - zpravidla nejširší a nejvýraznější část tváře.
 • Lícní kosti - se zužují směrem nahoru k čelu.
 • Čelo - nejužší oblast obličeje.

Jaké náušnice ženám s hruškovitým obličejem sluší?

Pozornost svého okolí důvtipně směrujte co nejblíže svým lícním kostem. Skvělé jsou peckové náušnice všech tvarů - nekonečna, srdíčka, solitér náušnice ať už se zirkony či s perlami. Výbornou volbou pro Vás také mohou být piercingové náušnice v horní oblasti ucha. Vždy se snažte řídit pravidlem, že dominanta náušnic částečně překrývá nebo se alespoň co nejvíce blíží Vašemu oušku.

Čeho se vyvarovat?

Visací náušnice, které končí v linii čelisti Vám nebudou příliš slušet. Nežádoucí jsou náušnice, jejichž dominující část přitahuje pozornost k linii čelisti, brady či níže. Takového náušnice rozšířují spodní oblast, což pro tento tvar tváře není příliš lichotivé.

Obličej tvaru hrušky - náušnice
Vhodné náušnice pro tvář tvaru hrušky

Čtvercový obličej

Jak poznáte čtvercový obličej?

Tento tvar tváře provázejí ostřejší a výraznější rysy. Čtvercový tvar obličeje

 • Brada - nevýrazná a minimálně zaoblená.
 • Čelist - na první pohled výrazná, široká čelist. Šířka bývá přibližně v poměru 1:1 k šířce čela.
 • Lícní kosti - jsou podobně široké jako čelo.
 • Čelo - jeho šířka (shodná s šířkou čelisti) přibližně odpovídá délce svislé středové osy mezi koncem čela a špičkou brady (v poměru 1:1).

Jaké náušnice ženám s čtvercovým obličejem sluší?

Změkčení rysů dosáhnete oblými tvary. Půvab Vám dodá nesmrtelná klasika v podobě zlatých kruhů jakékoliv velikosti a tlouštky. Také slušivé peckové náušnice, budou vždy správnou volbou. Ani s kouzelně vypadajícími spirálami se nemůžete splést. Pokud dáváte přednost visacím náušnicím, volte ideálně střední délku.

Čeho se vyvarovat?

Opravdu neslušivé by pro Vás byly náušnice obdélníky končící na úrovni čelisti. Obecně se snažte hranatým tvarům vyhnout. U visacích náušnich platí pravidlo čím kratší - tím lepší.

Čtvercový tvar tváře - náušnice
Vhodné náušnice pro čtvercový tvar tváře

Obličej tvaru srdce

Jak poznáte, že máte tvář tvaru srdce?

Charakteristické jemně ostřejší rysy převažují ve spodní polovině obličeje. Někdy se tomuto tvaru tváře říká obrácený trojúhelník. Tvář tvaru srdce

 • Brada - je užší, většinou do špičky.
 • Čelist - většinou nevyniká přílišnou výrazností. Ale vždy bývá znatelně užší než šířka lícních kostí.
 • Lícní kosti - jejich šířka se blíží šířce čela. Co se týká vertikální polohy, mohou být posazeny výše.
 • Čelo - je nejširší část tváře. Vlasy do něj často vbíhají špičkou.

Jaké náušnice sluší ženám se srdcovým obličejem?

Ideální jsou náušnice, které končí na úrovni čelisti či brady. Nejlépe Vám sluší takové, které se směrem dolů rozšiřují, nebo jejichž spodní část dominuje (přitahuje pozornost) a vrchní je spíše jemná. Důležité je přitáhnout pozornost k čelisti či bradě, nikoliv do úrovně uší. Toužíte-li po zlatých kruzích, zkuste sáhnout po větším průměru nebo po kruzích s asymetickou tlouťkou.

Čeho se vyvarovat?

Snažte se vyhýbat krátkým náušnicím, které opticky rozšíří váš obličej v úrovni uší. Pozor na malý průměr kruhů symetrické tloušťky.

Tvář tvaru srdce - náušnice
Vhodné náušnice pro tvář tvaru srdce

Obličej tvaru diamantu

Jak poznáte, že máte tvář diamantového tvaru?

Diamantový tvar obličeje je nejširší ve středové liniii, která jej dělí na dvě souměrné poloviny. Délka tváře bývá větší než šířka. Tvář tvaru diamant

 • Brada - je užší, často do špičky.
 • Čelist - nebývá příliš výrazná. Většinou brada plynulou linií přechází k líchním kostem.
 • Lícní kosti - jsou nejširší částí obličeje. Opticky dělí tvář na dvě stejné poloviny.
 • Čelo - se od lícních kostí směrem ke své "špičce" rovnoměrně zužuje.

Jaké náušnice sluší ženám s diamantovým tvarem obličeje?

Váš obličej je jako stvořen pro velké náušnice. Nemusíte se bát extrémně dlouhých náušnic končících klidně pod úrovní brady. Ani s masivními náušnicemi se nespletete. Dokonce můžete vybírat i z takových, kde důrazem dominuje jejich spodní část.

Čeho se vyvarovat?

Pozor na náušnice tvaru kosočtverců. Mohly by vizuálně zdůraznit rysy, které by působily ostřeji.

Tvář tvaru diamantu - náušnice
Vhodné náušnice pro tvář tvaru diamantu

Závěr

Nyní již máte představu, po jakých tvarech a délkách byste měly sáhnout. Už zbývá jen vybrat barvu zlata a rozhodnout se, zda-li se Vám líbí více náušnice s kameny, perlami či zvolíte typ bez kamenů. Výběr na našem eshopu je široký a věříme, že si každá žena najde ten svůj kousek. Přejeme, aby Vás nákup bavil a našly jste náušnice, které dokonale padnou Vaší přirozené kráse, podtrhnou onu křehkou ženskost a dokreslí Vaše půvaby.