Narození dítěte je výjimečným okamžikem v životě každé rodiny. Chystáte se poprvé navštívit novorozené miminko? Tradice říká, že byste neměli chodit s prázdnou. Kromě dárku pro miminko nezapomeňte ani na dárek pro čerstvou maminku. Zaručeně potěší, když jim něco krásného darujete na památku. Přinášíme tipy na ty nejlepší dárky k narození miminka.

Příchod miminka na svět je radostnou událostí nejen pro jeho rodiče a nejbližší rodinu, ale také pro další příbuzné a rodinné přátele. Bývá nepsaným pravidlem, že pokud někdo poprvé navštíví novorozené miminko a jeho mámu, na památku s sebou přinese milý dárek k narození dítěte. Čím tedy maminku a její dítě potěšíte v porodnici nebo při návštěvě doma?

Ideální dárek do porodnice: Vsaďte na praktickou maličkost

Chystáte se za novopečenou maminkou a jejím čerstvě narozeným děťátkem už do porodnice? V tom případě vás jistě zajímá, co přinést do porodnice při první návštěvě. Vsaďte na praktické maličkosti, které udělají radost. Památeční dárek pro miminko a jeho maminku například ve formě zlatého šperku si schovejte až na dobu, kdy oba dva propustí z porodnice domů.

Tipy na dárky pro maminku i miminko k příležitosti narození dítěte

Jaký dárek do porodnice je tedy nejvhodnější? Novopečené mamince se předem telefonicky ohlaste, že se za ní chystáte a přímo se jí zeptejte, co opravdu potřebuje. Do porodnice při první návštěvě tak můžete přinést například dětské pleny, vlhčené ubrousky, oblečení či kosmetiku pro miminko. Mamince po porodu přijde zase nejvíce vhod kvalitní jídlo, balená voda a něco dobrého na zub. Vzít jí s sebou můžete i kvalitní kosmetiku, kterou v porodnici skutečně využije.

Jaký dárek k narození dítěte pro maminku? Máte spoustu možností volby

Poohlížíte se po vhodném dárku pro čerstvou maminku, kterou se chystáte navštívit ať už během šestinedělí, nebo těsně po něm? Svou dceru, sestru, kamarádku či kolegyni z práce potěště milým dárkem, který nemusí mít podobu pouze vlhčených ubrousků nebo dětských plen.

Tipy na dárky pro maminku i miminko k příležitosti narození dítěte

Čerstvou maminku obdarujte například kvalitní kosmetikou, poukázkou na rodinné focení, dětskou chůvičkou či novým pyžamem. Radost jí také udělá dárek spojený s relaxací - například pěna do koupele, vonná svíčka či poukázka na masáž. Nejvíce novopečenou maminku ohromíte tím, když jí darujete svůj čas, aby si mohla udělat chvilku jenom sama pro sebe. Nabídněte jí, že povozíte kočárek, anebo že miminko na několik hodin pohlídáte u ní doma.

Od věci dále není, když jako dárek pro čerstvou maminku zvolíte také něco na památku. Trefou do černého je v tomto případě zlatý šperk. Vybrat můžete například zlatý přívěsek ve tvaru andílka, andělských křídel, čtyřlístku, podkovy, stromu života či srdce. Novopečená maminka bude potěšená, když ji u příležitosti narození jejího děťátka obdarujete také zlatými náušnicemi, náramkem či náhrdelníkem.

Dárek k porodu od tatínka: Ženu potěší zlatý šperk

Tradice říká, že novopečenou maminku by měl milým dárkem odměnit také její manžel či partner. Spousta žen tak dostává dárek k porodu od tatínka, který nemusí mít podobu pouze pugétu čerstvých květin. Jestliže vám vaše manželka či partnerka porodila dítě, jaký dárek jí coby poděkování nejvíce potěší?

Tipy na dárky pro maminku i miminko k příležitosti narození dítěte
Náušnice z bílého zlata s modrými opály, Zlaté náušnice s říčními perlami model Z8002, Působivé visací náušnice z růžového zlata se zirkony a onyxy, Opálové náušnice z bílého zlata

Krásným dárkem manželce k narození dítěte je jednoznačně zlatý šperk. Svou ženu, která přivedla na svět nového člena vaší rodiny, můžete za porod obdarovat například zlatými náušnicemi, zlatým řetízkem s přívěskem ve tvaru srdce nebo zlatým dámským prstýnkem. Nejen, že jí tímto způsobem poděkujete, ale zároveň své ženě ukážete, jak moc si jí vážíte.

Tipy na dárky pro maminku i miminko k příležitosti narození dítěte
Prsten z růžového zlata model 2543, Prsten z bílého zlata model 1242, Zlatý prsten model Z6871, Prsten z bílého zlata se zirkony

Chcete-li své manželce jako dárek za porod věnovat něco jedinečného, vsaďte na personalizovaný zlatý šperk. Skvělou volbou je například zlatý medailonek nebo zlatá destička, na které necháte vyrýt osobní text. Nemusí jít pouze o datum narození dítěte, ale o mnohem osobnější vzkaz, o kterém bude vaše partnerka vědět, že jde přímo od srdce.

Tipy na dárky pro maminku i miminko k příležitosti narození dítěte
Památeční přívěsek s dětskými nožičkami, Zlatý tříbarevný přívěsek Srdce se zlatými korálky, Památeční přívěsek z bílého zlata dětské nožičky, Zlatý otevírací medailon s rytinou

Tipy na dárky pro maminku i miminko k příležitosti narození dítěte

Jaké dárky pro novorozence? Originální a praktické

Bývá zvykem, že po porodu dostane dárek nejen novopečená maminka, ale i čerstvě narozené děťátko. Co mu konkrétně věnovat? Při výběru dárku pro novorozence myslete nejen na originalitu, ale také na praktičnost.

Originálním a zároveň velmi praktickým dárkem pro miminko je plenkový dort. Jde konkrétně o zabalené plenky a případně žínky, které mají podobu dortu a které jsou často uložené v luxusní krabici. Co dále koupit k narození dítěte? Miminku věnujte sadu dětské kosmetiky, kvalitní dětskou deku, hrací kolotoč nad postýlku, vibrační houpací křesílko, hrací podložku, dětské fotoalbum či novorozenecké oblečení.

Tipy na dárky pro maminku i miminko k příležitosti narození dítěte

Chcete-li, aby měl váš dárek pro miminko památeční charakter, novorozence a jeho maminku obdarujte sadou na zhotovení otisků nožiček a ručiček. Díky tomuto dárku bude mít dítě jedinečnou památku na první týdny svého života.

Zlatý šperk jako dárek pro miminko: Který vybrat klukovi a který holčičce?

Dalším památečním a navíc hodnotným dárkem pro novorozence je zlatý šperk. Jako dárek za narození jej miminku nejčastěji věnují jeho rodiče a prarodiče, ale i další rodinní příslušníci, kmotři či rodinní přátelé. Nevíte, jaký šperk koupit k narození dítěte? V prvé řadě závisí na tom, zda je miminko, které chcete obdarovat, chlapeček, nebo holčička.

Nejlepším dárkem pro novorozenou holčičku jsou zlaté dětské náušnice, s nimiž bude moci dělat parádu ihned po nastřelení oušek. Na památku ji můžete obdarovat také zlatým řetízkem se zlatým přívěskem, které vložíte do dárkové krabičky. Vhodným zlatým přívěskem pro novorozenou holčičku je například přívěsek ve tvaru srdce, andílka, andělského křídla, Madonky, čtyřlístku, podkovy či stromu života, které symbolizují lásku, úspěch a životní štěstí. Vybrat můžete také přívěsek se znamením zvěrokruhu.

Tipy na dárky pro maminku i miminko k příležitosti narození dítěte
Náušničky Cutie srdíčka z růžového zlata C1943, Náušničky Cutie sloni z bílého zlata C1955, Náušničky Cutie kačenky z růžového zlata C1954, Zlaté náušničky Cutie berušky C2008

Jaký dárek pro miminko zvolit, jde-li o chlapečka? Ideálně opět zlatý řetízek se zlatým přívěskem, který má hlubší význam. Pro kluka je ideální přívěsek ve tvaru čtyřlístku, podkovy, kotvy, andílka, andělského křídla, Madonky, ale také fotbalového míče, hokejky či znamení zvěrokruhu.

Tipy na dárky pro maminku i miminko k příležitosti narození dítěte
Zlatý přívěsek fotbalový míč, Andělské křídlo z bílého zlata, Zlatý přívěsek tiskací Písmenko M, Zlatý přívěsek Rak - měsíční znamení

Hledáte opravdu originální dárek pro novorozence? V tom případě mu na památku jeho narození věnujte personalizovaný zlatý šperk v podobě zlatého medailonku nebo zlaté destičky. Na tento klenot nechte vyrýt jeho jméno a datum narození. Připojit můžete rovněž jeho porodní váhu a délku nebo také unikátní vzkaz. Tento zlatý šperk bude obdarované miminko i ve své dospělosti uchovávat jako jedinečnou vzpomínku na své narození.

Tipy na dárky pro maminku i miminko k příležitosti narození dítěte
Zlaté destičky s ruční rytinou, Křtící hodiny z bílého zlata