×

Registrace

Informace o profilu

Přihlašovací údaje

nebo se přihlásit

Jméno je nutné vyplnit!
Příjmení je nutné vyplnit!
First name is not valid!
Last name is not valid!
This is not an email address!
Email address is required!
Tento email už je zaregistrován!
Password is required!
Enter a valid password!
Please enter 6 or more characters!
Please enter 16 or less characters!
Passwords are not same!
Všeobecné obchodní podmínky jsou požadovány!
Email nebo heslo je špatné!

Zlaté šperky v minulosti a dnes

„Šperk je nejlepší investice muže do ženy, podobně jako kytka. Neznám nic úžasnějšího a krásnějšího“ prohlásil kdysi jeden věhlasný italský obchodník. Jistě se najdou mezi muži mnozí, kteří budou díky svým zkušenostem oponovat, ale v podstatě je v tomto tvrzení velký kus historií mnohokrát prověřené pravdy. Nejobdivovanější skvosty byly na zakázku zhotovovány pro královny, vévodkyně a dámské protějšky nejbohatších panovníků. Historie dokazuje, že byly často pro jejich získání vedeny války a vždy byly vyhledávanou kořistí. Někdejší umělci při jejich výrobě často strávili i celá léta usilovnou prací na klenotu, který musel mít všechna myslitelná nej…Samozřejmě i v moderní době se prestižní klenotnické firmy předhánějí v tom, jak nákladný náhrdelník vyrobí, kdo si jej koupí a která celebrita si v něm bude vykračovat po červeném koberci při udělování Oscarů. Ve všech případech se však vždy jednalo a jedná o mimořádná umělecká díla s obrovským podílem mistrovské ruční odpovědné práce s drahými kovy, diamanty či jinými vzácnými materiály. Vždyť i malá chybička při zacházení s briliantem způsobí nedozírnou a nenapravitelnou škodu.

V dnešní době však šperk plní zcela odlišnou roli. Zdaleka už není určen pouze smetánce a jeho posláním již není dávat na odiv svému okolí bohatství jeho majitele. Šperky současnosti jsou určeny širokým vrstvám uživatelů, a pokud jsou vyrobeny z drahých kovů, spojují svou materiálovou a uměleckou hodnotu se společenskou funkcí módního doplňku pro zvýraznění, či podtržení osobnosti jejich nositele pro každodenní i výjimečné příležitosti. Obdarováváme jimi své nejbližší rodinné příslušníky, partnery a přátele. Je to výraz lásky, úcty, obdivu, věnovaný někomu blízkému na památku, nebo pro symboliku jejich vzhledu. Nikomu zajisté není třeba vysvětlovat význam zlatého přívěsku ve tvaru srdíčka, křížku, písmenka abecedy nebo zásnubního prstýnku. Zlaté šperky jsou neodmyslitelně přítomné při dosažení životního jubilea, jsou nepostradatelné při výjimečných příležitostech a často jsou jako trvalá hodnota předávány generacemi.

Jaký šperk zvolit ?

O tom, jaké šperky jsou v dnešní dynamické době žádány rozhodují často se měnící módní trendy. Návrháři šperků přicházejí neustále s novými nápady, aby jejich výtvory obstály v silné konkurenci. Nabídka je, ostatně jako i v jiných oborech, vskutku nepřeberná a rozmanitá. Na první pohled by se mohlo zdát, že bude obtížné zvolit správný šperk pro danou příležitost. Pokud netušíte, jak vhodně zvolit šperk, abyste se vyhnuli společenskému faux pass, poradíme Vám. Zlaté šperky můžeme logicky rozdělit do čtyř typových kategorií, určujících základní vzhledové charakteristiky z hlediska vhodnosti použití.

     Šperky praktické

Do práce a na různá jednání volte především jednoduché, tvarově praktické a ne příliš křiklavé šperky. Při jejich výběru dejte přednost neotřelým a zajímavým tvarům před výraznými kameny. Při nejrůznějších manuálních činnostech by při použití tvarově výrazného nebo příliš jemného šperku mohlo dojít k jeho poškození. Myslete na to, že méně je někdy více.

     Šperky trendové

Mladistvé a svěží šperky často doplněné barevnými kameny vypadají skvěle, když si je vezmete třeba k džínám. Za denního světla vynikne živost kamenů, které podtrhují radost ze života. Mají svůj neodolatelný náboj, ale často i pomíjející design.

     Šperky elegantní

Kupříkladu perlové šperky jsou výbornou volbou, potřebujete-li vypadat elegantně. Nosí se na reprezentativní jednání, do divadla, ale lze jimi okouzlit i na zahradní party. Pokud se řídíte zažitou pověrou, že perly se nošením ošoupou, zapomeňte na ni! Pravdou totiž je, čím častěji je nosíte, tím více se lesknou.

     Šperky okázalé

Šperky posázené větším množstvím kamenů spolehlivě odvedou svoji práci na plesech, při návštěvách významných společenských akcí, jako jsou třeba svatby, rodinné oslavy či premiéry. Stačí zvolit malé černé šaty a doplnit je jedním výrazným kamenovým šperkem a budete neodolatelná.

Investice do zlatého šperku se vyplatí.

V některých etapách historického vývoje společnosti nabývá u zlata na významu ještě jedna jeho unikátní vlastnost a tou je jeho stabilní hodnota. V jedné takové etapě se právě nyní nacházíme. Zejména v posledních letech stoupá význam vlastnictví zejména zlata a zlatých šperků, jako bezpečného úložiště financí. Doba velmi přeje zlatu a investicím do něj. Minulost totiž už mnohokrát ukázala, že zlato pomáhá především ve finančních krizích a lidé se k němu uchylují nejvíce právě v těžkých dobách, kdy je zlato spolehlivou sázkou na jistotu, základní prostředek pro zachování hodnoty. Drahé kovy a především zlato a šperky z něj vyrobené jsou totiž jedním z mála produktů, které zcela nezávisle na svém stáří a opotřebovanosti mají trvalou, či zvyšující se hodnotu, kterou lze kdykoliv v případě potřeby výhodně zpeněžit. Žádná vláda, měnová politika ani jiné ekonomické faktory nedokážou světovou cenu zlata ovlivnit a tím je jeho stabilita dána . Je to celosvětová “měna“, s níž můžete obchodovat kdekoliv na planetě. Je to reálná tvář jinak mystického a okouzlujícího kovu, který krom zmíněného má ještě spoustu dalších jedinečných vlastností, o nichž si řekneme něco zase příště.

Spolupracujeme s internetovým klenotnictvím Pravé šperky .

Dárek pro vás!

Zaregistrujte se na našem webu a získejte slevu 100 Kč na první nákup!

Sleva platí pouze na první nákup.